Комунальний заклад

"БОГОДУХІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА"
Харківської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Адміністрація
  • Діяльність закладу
  • Методична скринька
  • Безпечне освітнє середовище
  • Внутрішня система якості освіти
  • Дистанційна освіта
  • Виховна робота
  • Бібліотека
  • Соціально-психологічна служба
    • Нормативно-правова база
    • Планування
    • Соціально-психологічні заходи
    • Поради батькам
  • Сторінка логопеда
  • Фотогалерея
  • Дошка оголошень
  • Батькам
  • Корисні посилання
  • Протидія булінгу в закладі освіти
  • Зворотній зв'язок
  • Прозорість та інформаційна відкритість
  • Благодійна допомога
Банери

Поради батькам

Рекомендації для батьків щодо захисту дітей від насильства

  З  нагоди щорічної Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства", яка має за мету привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у родині, жорского поводження з дітьми, сексуального насильства та експлуатації,  протидії торгівлі людьми, рекомендуємо батькам переглянути наступні інформаційні матеріали: 

1) брошура "Батьківство в цифрову епоху" з рекомендаціями для батьків щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства в Інтернеті (режим доступу: https://rm.coe.int/parenting-in-digital-age-1-uk-/1680a13216); 

 2) відеоролик "Розкажи дорослому, якому довіряеш" щодо попередження сексуального насильства щодо дітей  (режим доступу:  https://vimeo.com/292080839).

3) серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків "Батьківство в цифрову епоху":

- захист дітей он-лайн (режим доступу: http://vimeo.com/46417);

- сексуальний шантаж (режим доступу: http://vimeo.com/464179);

- секстинг (режим доступу: http://vimeo.com/464177511);

- секс-чатинг (режим доступу: http://vimeo.com/464176);

- грумінг (режим доступу: http://vimeo.com/46418153);

-сексуальні зображення, що використовують для помсти (режим доступу: http://vimeo.com/464180697).

postcategoryiconкатегория: Главный / Поради батькам

6 порад, як підтримати психічне здоров'я дітей під час пандемії

  Поради психолога про те, як допомогти дітям впоратися з багатьма емоціями, які вони нині можуть відчувати

Пандемія COVID-19 несе із собою тривожність, стрес і невпевненість. Особливо сильно їх відчувають діти різного віку. Різні діти справляються з такими емоціями по-різному. Але якщо у житті вашої дитини реальністю стали скасування подій або розлука з друзями, ваша любов та підтримка потрібні їй зараз як ніколи.
1. Будьте спокійні та ініціативні.
 «Дорослі можуть співчувати тому, що діти нервують і переживають через COVID-19. Запевняйте своїх дітей, що діти та молоді люди, як правило, легко переносять захворювання, які може спричиняти інфекція COVID-19». Інша річ, яку ми можемо зробити – це допомогти їм подивитись навколо себе. Скажіть дитині: «Слухай, я знаю, ти відчуваєш справжнє занепокоєння через ймовірність зараження коронавірусом, але за допомогою тих речей, які ми просимо тебе робити – мити руки, залишатися вдома – ми також дбаємо про інших людей у нашій громаді. Ми думаємо і про людей навколо нас».
2. Дотримуйтесь рутини (розпорядку дня).
Наполегливо рекомендую батькам забезпечувати, щоб у дітей був розпорядок дня, який може включати в себе шкільний час, ігровий час, коли дитина може за допомогою свого телефону зв’язатися з друзями, та час, вільний від гаджетів. Також обов'язково має бути час на допомогу батькам із хатніми справами. Нам потрібно думати про те, що ми цінуємо, і вибудувати такий розпорядок, який це максимально відображає. Для дітей буде великим полегшенням жити за передбачуваним графіку і знати, коли вони мають працювати, а коли вони можуть пограти».
3. Дозвольте  дітям відчути свої емоції.
«Будьте готові, що вони будуть дуже засмучені та дуже переживатимуть через втрати, які вони відчуватимуть. Підтримайте їх і кажіть їм, що відчувати сум – цілком нормально».
Порада номер один – дозвольте дітям посумувати, якщо щось іде не за планом. «У житті підлітків це великі втрати. Для них вони більші, ніж для нас, оскільки ми вимірюємо ці речі відповідно до свого життя та досвіду. Будьте готові, що вони будуть дуже засмучені та дуже переживатимуть через втрати, які вони відчуватимуть. Підтримайте їх і скажіть їм, що відчувати сум – це цілком нормально».
 4. Запитуйте у дітей, яку інформацію вони отримують.
Про коронавірусне захворювання (COVID-19) шириться багато дезінформації. Дізнайтеся, що саме ваша дитина чула про захворювання і що з цього вважає правдою. Недостатньо просто повідомити своїй дитині точні факти про вірус, тому що якщо вона вже десь чула якусь дезінформацію, вона просто поєднає її з тим, що їй скажете ви. Тому важливо, щоб ви запитували, що саме ваша дитина вже знає про коронавірусне захворювання, і одразу допомагали дитині розбиратися, якщо бачите, що вона заплуталася. Дізнайтеся, що ваша дитина вже знає, і давайте перевірену інформацію, щоб привести дитину до правильного розуміння.
5. Організовуйте радісні події.
Влаштовуйте раз на декілька днів ігрові вечірки або разом готуйте їжу. Використовуєйте час вечері для спілкування зі своїми дітьми. Підліткам слід дозволити деяку свободу у користуванні їхніми гаджетами, але не в будь-який час та за будь-яких обставин. Треба сказати прямо своїй дитині про те, що ви розумієте, скільки зараз в неї з'явилось вільного часу, але проводити весь цей час у соцмережах через гаджети – це не дуже гарна ідея. «Запитайте свого підлітка: «Як нам із цим бути?». Запропонуйте йому самому дати відповіді на дане питання.
6. Слідкуйте за власною поведінкою.
Звісно, батьки теж відчувають тривогу, а наші діти зчитують наші емоції. Батькам необхідно робити все, що в їхніх силах, аби керувати власною тривогою і не накручувати дітей власними страхами. Це означає, що іноді треба стримувати важкі емоції, особливо, якщо вони дуже інтенсивні.
Діти покладаються на своїх батьків у питаннях безпеки. Важливо, щоб ми пам'ятали, що ми водії автівки, в якій наші діти – це пасажири. І тому навіть якщо ми відчуваємо занепокоєння, ми маємо керувати автівкою так, аби наші пасажири почували себе в безпеці.


postcategoryiconкатегория: Главный / Поради батькам

Дозвілля під час канікул

Цікаві ідеї для проведення корисного дозвілля

з дітьми під час канікул:

• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників - монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли - теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
 
• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім'ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім'ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.
 
• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи - їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.
 
• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.
 
• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам'ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.
 
• Прогулянки на свіжому повітрі. Частіше бувайте на свіжому повітрі в будь-яку погоду. Активно спостерігайте за природою, змінами в природі, тваринами. Грайте в активні ігри. Вчить дитину доглядати за подвір’ям, навколишнім середовищем. 

postcategoryiconкатегория: Главный / Поради батькам

Пам’ятка батькам щодо підтримки дитини в період адаптації :

☺ Підтримуйте в дитині її бажання стати школярем. Ваше серйозне ставлення до шкільних проблем, досягнень, а можливо й ускладнень допоможуть першокласникові  підтвердити значущість його нового становища та діяльності.

☺ Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрілася у школі.   Обґрунтуйте їх необхідність.

☺ Дитина має право на помилку . Коли людина навчається , в неї може щось не виходити, це правомірно.

☺ Складіть разом з дитиною режим дня, стежте за його виконанням .

☺ Не пропускайте труднощі, які виникають на початку навчання. Якщо , наприклад, у дитини логопедичні проблеми, починайте їх вирішувати на першому році навчання.

☺ Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху.

 У кожній діяльності обов’язково знайдіть, за що його можна похвалити. Пам’ятайте , що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищувати інтелектуальні досягнення людини.

☺ Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини не соромтесь звернутись до шкільного психолога.

☺ У зв’язку із соціальною позицією школяра в житті вашої дитини з’явилась більш авторитетна людина , ніж ви. Це вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога.

☺ Навчання  — нелегка і відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя дитини, але це не повинно впливати на різнобічний дитячий світ. У першокласника має залишатись достатньо часу на ігри та розваги.

Успіху вам!

postcategoryiconкатегория: Главный / Поради батькам

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 22

Copyright © 2011 ---.
All Rights Reserved.

Joomla template created with Artisteer by shoot56.