Комунальний заклад

"БОГОДУХІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА"
Харківської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Адміністрація
  • Діяльність закладу
  • Методична скринька
  • Виховна робота
  • Бібліотека
  • Соціально-психологічна служба
  • Сторінка логопеда
  • Освітні проекти
  • Фотогалерея
  • Дошка оголошень
  • Батькам
    • Умови прийому
    • Веселка цікавих завдань
  • Корисні посилання
  • Протидія булінгу в закладі освіти
  • Зворотній зв'язок
  • Прозорість та інформаційна відкритість
  • Благодійна допомога

Батькам

 

→Веселка цікавих завдань

Як допомогти дитині впоратися з емоціями

postdateicon08.12.2022 15:34 | postdateiconОбновлено 09.01.2023 09:59 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Емоції - це внутрішні переживання людини. Емоції відображають ставлення людини до ситуацій, що склалися, або можуть скластися, і мають ситуативний характер.

До емоційних станів людини належать:

•  настрій (загальний стійкий актуальний емоційний стан людини, що визначає її загальний тонус, активність);

•  пристрасть (захопленість людини кимось або чимось, яка все підпорядковує);

•  афект (яскраве, короткочасне емоційне переживання, наприклад: горе або радість);

•  почуття (найвищі людські емоції, що пов’язані з тими людьми, подіями, предметами, які для даної людини є суттєвими та значущими);

•  стрес (стан сильного загального напруження, збудження у складних, надзвичайних, екстремальних умовах).

Емоції можуть бути позитивними і негативними.

Позитивні емоції більшість із нас влаштовують, ми намагаємося зберегти їх якнайдовше.

Негативні емоції нам заважають, роблять нас вразливими (такі, як: гнів, ненависть, страх, відраза і т.д.), тому їх ми прагнемо позбутися. Як же у цьому допомогти нашим дітям?

Спочатку з’ясуємо, що може викликати негативні емоції у дитини. Таких причин досить багато. Виділимо з-поміж них основні.

•  Протиріччя між сильним бажанням і неможливістю його задовольнити.

•  Конфлікт, який полягає у надмірно високих вимогах до дитини, яка не впевнена у власних силах.

•  Протиріччя у вимогах батьків і педагогів, в результаті чого формується злоба, недовіра. Тому дуже важливою є узгодженість дій батьків і педагогів.

•  Негативний емоційний стан дорослих, який часто трапляється, і відсутність навичок контролю і саморегуляції з їхнього боку. У психології існує таке поняття як зараження, тобто мимовільна передача емоційного стану від однієї людини до іншої. Тому важливо навчитися самим і навчити дитину приборкувати свої емоції.

•  Використання наказів, звинувачень, погроз, принижування замість довірливої бесіди і спільного аналізу ситуації, що виникла.

Як впоратися з емоціями, що лютують як результат певної ситуації? Чи то є хвилювання важливою подією, чи невдача, чи, навпаки, збудження внаслідок надзвичайного успіху, коли позитивні емоції є такими сильними, що починають заважати, чи будь-яка інша ситуація, - підтримайте свою дитину.

1.     Підтримка дитини в ситуаціях хвилювання або невдачі. Наша щира турбота, увага, любов до дітей допомагає їм впоратися з багатьма труднощами, зберігають психологічний комфорт дитини незалежно від її віку Якщо ми любимо дитину, то, безумовно, вона відчуває, що відповідь на питання, яке дитина промовляє вголос або які лишаються у її внутрішньому діалозі: «Чи любите Ви мене?», є позитивною. Якщо ж ми любимо її умовно (висловлюємо любов лише тоді, коли дитина була успішною або «добре поводилася»), то вона втрачає впевненість, стає полохливою і напруженою. Від відповіді, яку дитина отримує на це життєво важливе для неї запитання, значною мірою залежить її основне ставлення до життя. Це має принципове значення для її подальшого розвитку. У глибині душі ми можемо відчувати полум’яну любов до своєї дитини, але цього замало. Саме через нашу поведінку дитина відчуває нашу любов до себе, вона не лише чує те, що ми говоримо, а головне, що ми робимо. На дитину наші вчинки впливають набагато сильніше за слова.

Які є способи висловити батьківську любов і як підтримати дитину в скрутних для неї ситуаціях?

Поміркуємо про це разом, адже багато хто з Вас знайомий із цими методами і неодноразово відшукував можливості підтримати свою дитину в скруті.

(Способи проявів любові та підтримки записати на дошці та обговорити.)

Контакт очима

Під цим необхідно розуміти наш прямий погляд в очі іншої людини. Більшість людей не надають значення цьому важливому фактору. Чи намагалися Ви коли-небудь поговорити з людиною, яка вперто відводить очі, намагаючись не дивитися Вам в обличчя?

Це важко, і уявіть собі, негативно впливає на наше ставлення до такого співрозмовника. Нам є більш симпатичними і більше подобаються люди з відкритим і дружнім поглядом, щирою посмішкою, доброзичливим і дружнім ставленням до співрозмовника. Чисельні дослідження довели, що відкритий, природний, доброзичливий погляд прямо в очі дитини є суттєво важливим не лише для встановлення доброї комунікаційної взаємодії з нею, але й для задоволення її емоційних потреб.

Контакт очима (можемо ми це збагнути чи ні) є основним засобом передачі нашої любові дітям. Чим частіше батьки з любов’ю дивляться на дитину, тим більше вона пропитується цією любов’ю. Однак через контакт очима можуть передаватися й інші сигнали. Особливо небажаним є використання контакту очима, коли батьки сварять дитину, попрікають, здійснюють покарання тощо. Коли батьки використовують цей потужний засіб контролю здебільшого у негативних випадках, то й дитина бачить своїх батьків здебільшого в негативному плані. Доки дитина маленька, страх робить її покірною і слухняною, і зовні це всіх влаштовує. Але дитина зростає, і страх змінюється на гнів, образу, депресію.

Уважніше за все дитина слухає нас, коли ми дивимося їй у вічі. Полохливі, тривожні, невпевнені діти найбільше потребують контакту очима. Лагідний погляд може зменшити рівень тривожності. Інформація, що передається поглядом, здатна глибше відбитися у свідомості дитини, ніж сказані слова.

Фізичний контакт.

Здається, це так природно, але дослідження свідчать, що більшість батьків торкаються своєї дитини лише у випадку необхідності (допомагаючи одягнутися, переводячи через дорогу тощо). Для фізичного контакту зовсім необов’язково намагатися обійняти або поцілувати дитину, достатньо доторкнутися до руки, погладити по голівці, пригорнути до себе тощо. Головне, щоб усі ці ніжні дотики були природними та щирими, а не надмірними та демонстративними.

Дехто вважає, що пестощів та ніжності потребують лише дівчатка, а хлопчакам це не потрібно. Це певною мірою може бути справедливим для хлопчаків, що є старшими 7-8 років (хоча і у 8, і у 10, і у 12, і у 15 років дитина потребує фізичного контакту, змінюються лише його форми — вони стають більш стриманими), проте для повноцінного розвитку хлопчикові з найперших днів життя необхідно не менше любові та фізичної ніжності, ніж дівчинці.

        Пильна увага

Наступний спосіб прояву любові і підтримки дитини — пильна увага, наше повне зосередження на дитині, без відволікань на будь-які дрібниці, яке дозволяє дитині відчути, що вона в очах батьків є найважливішою людиною в світі. Як не дивно, найчастіше у хвилини, коли дитині більш за все необхідна наша пильна увага, ми з тих або інших причин до неї не здатні. У такі моменти необхідно відмовитися від будь-яких справ або розваг, бо це надзвичайно важливо для розвитку позитивно!’ самооцінки дитини. Якщо дитина не отримує пильної уваги, то вона відчуває, що все на світі є важливішим за неї, і це стає причиною її дратування і хвилювання. В результаті у такої дитини відсутнє почуття безпеки і порушується емоційний розвиток. Пригадайте, будь ласка, як часто Ви спілкуєтеся зі своєю дитиною, не займаючись при цьому ще якоюсь іншою справою (крім спільної з дитиною діяльності)?

Це може бути гра, похід, бесіда. Якщо ми виявляємо пильну увагу до дитини, то у неї з’являється здатність і потреба ділитися з дорослими своїми почуттями, негараздами, образами, до того ж, робити це природно, навіть переживаючи кризові явища у своєму житті.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Про запобігання та протидію домашньому насильству

postdateicon25.11.2022 12:38 | postdateiconОбновлено 22.12.2022 08:38 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Особливістю домашнього насильства є те, що воно відбувається у колі близьких одне одному людей, які пов'язані між собою тісними зв'язками: шлюбними, інтимними, кровними, емоційними, спільним побутом. Як правило, домашня тиранія відбувається поза сторонніми очима, тому і свідків проявів насильства або немає взагалі, або ними є члени родини. ПСИХОЛОГІЧНЕ та ЕКОНОМІЧНЕ насильство – найбільш «приховані» форми домашньої тиранії.

✋ Звертайтеся за допомогою та фіксуйте факти таких звернень

Стаття 6 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає коло суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, які взаємодіють між собою:

спеціально уповноважені органи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:
✅ Міністерство соціальної політики; місцеві державні адміністрації, сільські, селищні, міські, районні у містах (у разі їх створення) ради;
✅ інші органи та установи, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству: служби у справах дітей;
✅ уповноважені підрозділи органів Національної поліції України;
✅ органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти; органи, установи та заклади охорони здоров’я;
✅ центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; суди; прокуратура; уповноважені органи з питань пробації;
✅ загальні служби підтримки постраждалих осіб: центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
✅ притулки для дітей;
✅ центри соціально-психологічної реабілітації дітей;
✅ соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка);
✅ центри соціально-психологічної допомоги;
✅ територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг); інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам;

спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб:
✅ притулки для постраждалих осіб
✅ центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб
✅ кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
✅ мобільні бригади соціально-психологічної допомоги
✅ заклади та установи, призначені виключно для постраждалих

Кожен суб’єкт має свої функції та повноваження, але будьте впевнені, що куди б ви не звернулися, вам нададуть допомогу а, у разі необхідності, перенаправлять до іншого суб’єкта в залежності від потреб та ситуації.

Для оперативного отримання допомоги:
➡️ телефонуйте до поліції 102 або зверніться до найближчого відділу поліції з заявою про вчинення відносно вас домашнього насильства;
➡️ телефонуйте на гарячу лінію для жертв домашнього насильства 15-47 (цілодобово та безкоштовно). Оператор кол-центру не просто фіксує звернення чи переадресовує до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим;
➡️ телефонуйте на Національну гарячу лінію з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 (цілодобово)
➡️ якщо від насильства потерпає дитина – прямуйте також служби у справах дітей. Пам’ятайте, що за законодавством дитина, яка бачить насильство стосовно інших – є не свідком, а жертвою;
➡️ звертайтеся до фахівців для отримання психологічної допомоги, якщо ваш психологічний стан погіршився.

⚖️ Аналіз судової практики у справах про домашнє насильство свідчить про те, що при прийнятті рішення суди звертають увагу на зафіксовані факти звернень особи за допомогою до різних служб та органів. Дуже важливо, звертаючись за допомогою до компетентних органів та служб, фіксувати факти таких звернень та залишати собі копії поданих заяв, отриманих довідок тощо. Адже зібрані поодинокі докази лише в своїй сукупності можуть дати бажаний ефект – притягнення винного до відповідальності.

???? Правова допомога протидії насильству
Система безоплатної правової допомоги запустила в месенджері Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot , де потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть онлайн отримати консультацію юристів щодо захисту своїх прав.
Зайти на Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству» можна також з чат-боту #ДійПротиНасильства https://t.me/police_helpbot, який запустило в Телеграм Міністерство внутрішніх справ спільно з Харківським університетом внутрішніх справ і Національною поліцією України.

???? Отримати юридичну консультацію або роз'яснення з правових питань можна:
– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
– у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
– у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot
– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Інформаційний дайджест

postdateicon15.10.2022 09:49 | postdateiconОбновлено 25.10.2022 09:51 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
   Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р) та розроблено проєкт Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.
   Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.
   Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.
   Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.
   Якщо:
   - Вас силою примушували працювати;
   - Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
   - у Вас відібрали паспорт чи інші документи;
   - Вас насильно утримували, контролювали;
   - Вам погрожували, шантажували;
   - Вас змушували до жебрацтва;
   - Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;
   - Ви стикнулись з обманом, насильством
   необхідно звернутися за допомогою до:
  
ü місцевої держадміністрації за місцем перебування
  
ü Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції)
  
ü Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47
  
ü Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00
  
ü Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України), +38 (044) 238-16-57, +38 (044) 238-18-24, email:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .
  
ü Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України - +38(0800) 500-202
  
ü Укрбюро Інтерполу - +38(044) 256-12-53.
  
ü Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Київ, вул. Михайлівська, 8; e-mail:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
  
ü Громадської спілки „А21 Україна” (+38 044 338 338 1, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , @A21UA) https://www.a21.org/content/ukraine/gr50zc.
  
ü Громадської правозахисної організації „Ла Страда”, La Strada International (доступні консультації онлайн через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123): 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Правила поведінки під час повітряної тривоги

postdateicon17.07.2022 08:50 | postdateiconОбновлено 17.10.2022 08:55 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

У будівлі:

  • взяти тривожний рюкзак;
  • зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг);
  •  якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститися на нижчі поверхи будівлі та обрати безпечне місце (подалі від вікон).

 У квартирі:

  • важливо знайти місце за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);
  • у жодному випадку не підходити до вікон;
  • сісти на підлогу;
  • накрити тіло й голову ковдрою чи іншими речами.

У потязі:

  • нахилитися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

На вулиці:

  • зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або маршруту до нього).

 Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

  • триматися на відстані від магазинів із вітринами;
  • лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;
  • закрити голову руками.

Якщо ви почули вибухи, залишайтеся в безпечному місці,

ü не підходьте до вікон.

ü не фотографуйте/не знімайте місце обстрілів.

ü не виходьте з укриття раніше ніж за 10 хвилин після відбою повітряної тривоги.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам
Еще статьи...
  • Брошура «Поради батькам під час війни. Важливо як ніколи»
  • БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ!!!
  • Первинна психологічна допомога дітям під час війни: правила й принципи
  • Харчування дітей взимку - що варто знати батькам?

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 16

Copyright © 2011 ---.
All Rights Reserved.

Joomla template created with Artisteer by shoot56.