Комунальний заклад

"БОГОДУХІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА"
Харківської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Адміністрація
  • Діяльність закладу
  • Методична скринька
  • Безпечне освітнє середовище
  • Внутрішня система якості освіти
  • Дистанційна освіта
  • Виховна робота
  • Бібліотека
  • Соціально-психологічна служба
  • Сторінка логопеда
  • Фотогалерея
  • Дошка оголошень
  • Батькам
    • Умови прийому
    • Веселка цікавих завдань
  • Корисні посилання
  • Протидія булінгу в закладі освіти
  • Зворотній зв'язок
  • Прозорість та інформаційна відкритість
  • Благодійна допомога
Банери

Батькам

 

→Веселка цікавих завдань

Коронавірус

Що таке коронавірус та як він передається

   Коронавірус – родина распіраторних вірусів, що можуть спричинити від звичайної застуди до тяжкого респіраторного захворювання. Захворювання, яке викликав китайський коронавірус, називається COVID-19. Він спалахнув на рибному ринку в китайському місті Ухань провінції Хубей.

  Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини й не здатний до переміщення на великі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви перебуваєте на відстані понад 1,5 м.

   Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів, забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Вірус може жити на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. 

Чи можна заразитись від тварин та продукти

Наразі немає підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендують мити руки водою з милом.

Фрукти – також непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Отримувати посилки з країн, де виявили коронавірус, також цілком безпечно.

Які симптоми коронавірусу

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити його можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є кашель, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. 

Наскільки вірус смертельний

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека. Втім загалом коронавірус не можна називати смертельним, адже відсоток смертності від всіх зафіксованих випадків становить 3,3%. Водночас, як заявили у ВООЗ, хоч на глобальному рівні лише 3,4% захворілих коронавірусом померли, торік від сезонного грипу померли менше 1% інфікованих.

Інкубаційний період коронавірусу становить 14 днів. Тест-системи, які Україна вже закупила, показують результат на наявність вірусу орієнтовно за 5-6 годин.

Чи є ліки від коронавірусу

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує. Пацієнтам надають симптоматичне лікування.

Хто в групі ризику

люди похилого віку, з хронічними хворобами та слабким імунітетом;

медики;

люди, що контактували з хворими;

люди, що перебували в закритому середовищі з хворими.

Як уберегтись від зараження

Насамперед лікарі рекомендують часто мити руки впродовж 20 секунд та користуватися антисептиком. Крім цього, необхідно зміцнювати імунітет – правильно харчуватися та вживати вітаміни, уникати контактів із хворими на ГРВІ та термічно обробляти продукти.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Як підготувати дитину до повернення в школу

Коли канікули закінчуються. Як підготувати дитину до повернення в школу?
Всі ми прекрасно пам`ятаємо, як це було, повертатися в школу після тривалих канікул. Чому ж ми до цих пір впевнені, що дитина самостійно повинен налаштовуватися на навчання і ніяк не хочемо допомогти йому? Як допомогти малюкові сконцентруватися на навчанні?
Вся справа в адаптації, яка необхідна дитині після закінчення канікул. Одна обстановка змінилася іншою і малюкові необхідно звикнути, так би мовити «розгойдатися». Але після  тривалих канікул, діткам доводиться часто дуже нелегко.
  Коли дитина відпочиває на канікулах, він не дотримується режим дня, характерний для його шкільного життя. Нарешті у дітей є можливість досхочу поспати, пізно лягти спати, загравшись, зачитавшись або Загулявшись на вулиці. Він щільно їсть, дивиться телевізор і в цілому насолоджується життям. Однак якщо такий рай триватиме від початку і до кінця дитячих канікул, дитині буде дуже важко повернутися знову за парту і приступити до навчання. Адже самі поміркуйте, як важко вставати о сьомій ранку, якщо два-три тижні поспіль вставав о десятій. Зрозуміло, це стрес, який ніяк не може привести до успішного навчання.
Щоб канікули йшли на користь!
В ідеалі, на час канікул краще було б не допускати зміни дитячого графіка. Вставати все так же в 7 ранку, а спати йти в 21-00і так далі. Але всі ми розуміємо, що це дуже важко виконати і змусити дитину в законні вихідні вставати ні світ, ні зоря не зможе жодна любляча мати.
У такому випадку нам залишається «повернути» розпорядок дня за три чотири дня перед закінченням канікул. Звичайно, теж завдання не з легких, звичайно, доведеться перетерпіти всі образи і сльози, але в підсумку вашій дитині набагато легше буде звикнути знову до шкільного режиму. Тому суворо забороняємо фільми, які закінчуються пізно вночі, не даємо валятися в ліжку до полудня і ведемо активний спосіб життя. А щоб дитині все так же було цікаво проводити свої канікули, ось прекрасна гра - заміна фільмів.
Далі слідують рекомендації, які допоможуть вам зберегти успіх вже після першого дня школи. У будинку повинна бути приємна, затишна і комфортна обстановка. Навіть якщо ваша дитина в перший час буде приносити незадовільні оцінки, не варто піднімати скандал. Дитині все одно потрібен час, щоб налаштуватися на навчання, а якщо ви будете на нього кричати, можливо, оцінки ніколи не стануть кращими.
Якщо ви знайшли для дитини прекрасну секцію або гурток, почекайте з початком відвідування, поки не пройде пару тижнів нової чверті. Справа в тому, що дитина і так витрачає багато емоційної енергії, намагаючись адаптуватися до нових умов. Нове заняття може вибити його з колії, навіть якщо він сам горить бажанням відвідувати цей гурток.
 Не забувайте про прогулянках на свіжому повітрі. Як би це не здавалося складним, постарайтеся щовечора хоча б по півгодини гуляти з дитиною в парку або хоча б у дворі.
Дуже важливо, щоб дитина правильно харчувався. Фрукти і овочі повинні стати обов`язковим доповненням до раціону школяра.
Щоб дитина мала стимул для успішного навчання, не забувайте про ласці. Діти мають гостру потребу в доброті і похвали з вашого боку і якщо не отримують все це, то просто страждають. Причому це стосується не тільки першокласники, але й учня середньої школи.
Спілкуйтеся зі своєю дитиною, укладаючи його спати, не забувайте сказати йому пару ласкавих слів. Проводьте з ним час, читайте, грайте, гуляйте тощо.
Відчуваючи батьківську підтримку і турботу, вашому малюкові буде набагато легше починати новий навчальний день і прагнути до нових висот.
postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Пам'ятка для батьків та дітей під час зимового періоду

З настанням зими слід очікувати погіршення погодних умов – зниження температури повітря, ожеледицю на дорогах, заметілі та хурделиці.

Особливо небезпечними взимку стають дороги, бо від замерзлого снігу і льоду вони робляться дуже слизькими. З’являється велика ймовірність травмування людей при падінні, тому працівники комунальних служб посипають тротуари піском або сіллю. Але ж буває, що через погодні умови, сильні снігопади, не всі вулички встигають посипати. Стають особливо небезпечними автошляхи. Часто на слизькій дорозі автомобіль стає некерованим і може зачепити пішоходів навіть на тротуарі.

Щоб не наражати себе на небезпеку потрібно знати:

• пересуватися по тротуару потрібно не поспішаючи, не бігти, щоб не впасти, посковзнувшись на слизькій поверхні дороги;

• не ходіть під вікнами та балконами житлових будинків, виступаючими дахами споруд, на яких можуть намерзати бурульки. Вони становлять не аби яку небезпеку, бо в будь-який момент можуть відірватися і травмувати перехожих;

• не можна ходити близько до краю тротуару, щоб не послизнутися і не впасти на проїжджу частину. Також небезпека полягає в тому, що на слизькій дорозі може втратити керування автомобіль і випадково зачепити перехожого;

• коли чекаєте на зупинці транспортний засіб, потрібно уникати штовханини, бо це може привести до падіння та травмування;

• не штовхайтеся та не грайтеся у рухливі ігри поблизу дороги;

• ніколи не спускайтеся на санчатах чи лижах з гірки, яка веде до проїжджої частини;

• при переході дороги будьте особливо пильними. Переходьте вулицю лише на переході. Не поспішайте та не перебігайте через вулицю. Уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або переконайтесь, що транспортні засоби вже зупинилися;

• пам’ятайте, що взимку особливо слизькі залізничні та трамвайні колії, тому переходити їх потрібно особливо обережно.

Також слід пам’ятати, що:

• одягатися потрібно відповідно до погоди у теплі та зручні речі, так, аби надлишок одягу не перешкоджав рухові та пересуванню, не сприяв перегріванню та спітнінню;

• зверніть увагу, одяг має бути з натуральної тканини і одягатися потрібно «як капустина», тобто одягнувши кілька шарів одягу;

• не забувайте дома рукавички шапки та шарфики;

• обув має бути вільною і не стискати ногу;

• найкращими для пересування по слизькій поверхні є взуття з мікропористою чи іншою м’якою підошвою та без високих підборів.

Якщо Ви довго перебуваєте на відкритому повітрі, намагайтесь рухатися та відновлювати кровообіг пальців рук і ніг. Для цього поплескайте в долоньки, притупуйте ногами.

У випадку, якщо Ви обморозили якусь ділянку тіла, пам’ятайте, що не можна її нагрівати, обмивати гарячою водою чи розтирати цупкими тканинами. Обробити обморожену ділянку можна ледь теплою водою та дуже обережно розтерти, щоб не травмувати шкіру. В обов’язковому порядку зверніться до лікаря! Щоб зігрітись, випийте теплого чаю, закутайтесь у теплі речі.

Зима – чудова пора для розваг, але щоб залишити від неї тільки приємні враження, необхідно пам’ятати, що кататися на ковзанах, санчатах, лижах потрібно у спеціально відведених для цього місцях. Не виходьте кататися на замерзлі озера чи річки, це надто небезпечно, можна легко провалитися під лід! Не слід кататися на лижах чи санчатах біля проїжджої частини та з’їжджати з небезпечних, неперевірених гірок!

Нехай зима принесе Вам багато приємних сюрпризів. Нехай Вашим кредо стане дотримання правил безпеки і тоді катання на санчатах, лижах, ковзанах лише посприяють зміцненню здоров’я адже рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують наш організм!

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Увага! Гепатит А.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам
Еще статьи...
  • Небезпечні інфекції: що варто знати про дифтерію
  • Пам’ятка батькам щодо адаптації дитини до навчання після літніх канікул
  • Що таке "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА"?
  • Поради батькам на літніх канікулах

<< Первая < Предыдущая 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая > Последняя >>

Страница 18 из 20

Copyright © 2011 ---.
All Rights Reserved.

Joomla template created with Artisteer by shoot56.