- Головна
- Новини
- Адміністрація
- Діяльність закладу
- Методична скринька
- Виховна робота
- Бібліотека
- Соціально-психологічна служба
- Сторінка логопеда
- Освітні проекти
- Фотогалерея
- Дошка оголошень
- Батькам
- Корисні посилання
- Протидія булінгу в закладі освіти
- Зворотній зв'язок
- Прозорість та інформаційна відкритість
- Благодійна допомога
Батькам
11 дієвих порад батькам, як допомогти дітям з алергічним ринітом
Основним етіологічним фактором алергічного риніту є речовини, що знаходяться у вдихуваному повітрі.
За певним принципом їх прийнято розділяти на три великі групи:
1.дихальні алергени зовнішнього середовища (Пилок рослин);
2.побутові дихальні алергени (Кліщі домашнього пилу, тварини, цвіль, комахи та інші);
3.професійні алергени (Латекс, борошно, деревна тирса, наприклад).
Дуже часто діти чутливі більш ніж до одного алергену, причому один з них може викликати дихальні симптоми, інший, наприклад, шкірні прояви. Таким чином клініка спотворюється, а перебіг захворювання погіршується.
Симптоми алергічного риніту у дітей.
Алергічний риніт у дітей проявляється класичними симптомами: свербінням або відчуттям печіння в носі, чханням вранці, рясними водянистими виділеннями з носа і утрудненням дихання через ніс. Симптоми не обов'язково виникають одноразово. Нерідко переважає один або два, решта або мало виражені, або зовсім не турбують.
Профілактика і поради батькам.
На жаль, стовідсоткової профілактики не існує. Але це зовсім не означає, що нічого робити не варто. Отже, якщо один з батьків страждає будь-яким видом алергії, ризик алергічної настороженості у дітей збільшується.
Що ж можна зробити, щоб схильність не обернулася діагнозом?
1.Раціональне і різноманітне харчування матері під час вагітності.
2.Позбавлення від шкідливих звичок, куріння зокрема, ще на моменті планування потомства. Навіть пасивне куріння вагітної жінки і малолітніх дітей - це суттєвий фактор ризику розвитку хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, в тому числі і алергічних.
3.Грудне вигодовування протягом першого року життя дитини.
4.Введення прикорму не раніше 6-місячного віку. Переважно в якості першого «дорослого» страви використовувати овочеві пюре, кабачкової, наприклад.
5.Сприятливий вплив робить наявність домашніх тварин з народження: кішок, собак. Як показує практика, ризик дитячих алергічних захворювань і частота гострих респіраторних захворювань в таких сім'ях нижче, ніж в популяції в цілому.
6.Здорове харчування всіх членів сім'ї: відсутність в раціоні магазинних солодощів, газованих напоїв, напівфабрикатів, фаст-фуду і іншого.
8.Щорічне оздоровлення на морському узбережжі не менше 10 днів. Переважно клімат південного берега Криму, курортів Краснодарського краю, Грузії, Абхазії, Болгарії.
9.Щоденне зрошення порожнини носа теплими сольовими розчинами.
10.Зменшення кількості пилозбірників в побуті: пір'яна подушка замінюється на синтетичну, прибираються килими, м'які іграшки, важкі штори, регулярно проводиться вологе прибирання.
11.Житлові кімнати необхідно регулярно провітрювати, а повітря в них зволожувати (підтримання вологості в межах 50-70%).
І це лише загальний перелік заходів щодо нормалізації умов життя. Підходить він не тільки алергікам або мають схильність до атопічних захворювань, але і кожній родині, яка має або планує дітей.
Харчування продуктами, вирощеними або виробленими в регіоні постійного проживання, вважається найбільш фізіологічним.
Висновок
Алергічним ринітом страждає від 10% до 25% людей. Захворювання вражає як дітей, так і дорослих. Серед дитячого населення частіше хворіють школярі. Тільки своєчасна діагностика і рання терапія забезпечать достатній контроль над захворюванням і знизять ризик ускладнень до мінімуму.
Будьте здорові! |
|
|