Комунальний заклад

"БОГОДУХІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА"
Харківської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Адміністрація
  • Діяльність закладу
  • Методична скринька
  • Виховна робота
  • Бібліотека
  • Соціально-психологічна служба
  • Сторінка логопеда
  • Освітні проекти
  • Фотогалерея
  • Дошка оголошень
  • Батькам
    • Умови прийому
    • Веселка цікавих завдань
  • Корисні посилання
  • Протидія булінгу в закладі освіти
  • Зворотній зв'язок
  • Прозорість та інформаційна відкритість
  • Благодійна допомога

Батькам

 

→Веселка цікавих завдань

Рекомендації для батьків щодо захисту дітей від насильства

postdateicon29.11.2021 18:51 | postdateiconОбновлено 01.12.2021 19:01 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

З  нагоди щорічної Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства", яка має за мету привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у родині, жорского поводження з дітьми, сексуального насильства та експлуатації,  протидії торгівлі людьми, рекомендуємо батькам переглянути наступні інформаційні матеріали:

1) брошура "Батьківство в цифрову епоху" з рекомендаціями для батьків щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства в Інтернеті (режим доступу: https://rm.coe.int/parenting-in-digital-age-1-uk-/1680a13216);

 2) відеоролик "Розкажи дорослому, якому довіряеш" щодо попередження сексуального насильства щодо дітей  (режим доступу:  https://vimeo.com/292080839).

3) серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків "Батьківство в цифрову епоху":

- захист дітей он-лайн (режим доступу: http://vimeo.com/46417);

- секстинг (режим доступу: http://vimeo.com/464177511);

- секс-чатинг (режим доступу: http://vimeo.com/464176);

- грумінг (режим доступу: http://vimeo.com/46418153);

-сексуальні зображення, що використовують для помсти (режим доступу: http://vimeo.com/464180697).

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Цікаві канікули разом з батьками

postdateicon12.10.2021 12:25 | postdateiconОбновлено 12.10.2021 16:23 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

       Незабаром ропочнуться осінні канікули, і школярі мають купу вільного часу. Завдання батьків — організувати дитині цікаве та пізнавальне дозвілля, аби вона не просиділа весь тиждень за комп’ютером. Пропонуємо вам кілька цікавих варіантів, як весело і з користю провести бодай декілька днів разом із дитиною.

        Як організувати відпочинок з дітьми на природі?

     Насолодитися прекрасними краєвидами ви можете також, вирушивши в похід (наприклад, на вихідні, якщо в будні працюєте). Це дозволить вам забути на декілька годин про турботи, відпочити від міського шуму й набратися сил, а діти будуть у захваті від пригоди. Можна взяти з собою продукти й влаштувати пікнік або власноруч зловити рибку, а потім приготувати разом смачний обід на вогнищі. До речі, не забудьте назбирати природних матеріалів (жолудів, шишок, гілочок): буде чим зайнятися вдома в похмуру погоду.

   Цікавим варіантом дозвілля є фотосесія на тлі осінньої природи. Тільки на цей раз не запрошуйте професійних майстрів, дозвольте дитині приміряти на себе роль фотографа. Ви навіть не здогадуєтеся, які цікаві фотографії можуть у них вийти та які незвичайні ракурси вони знайдуть. Можете взяти з собою іграшки, й пофотографувати їх. Обов’язково роздрукуйте зроблені фото й ввечері перегляньте їх. Впевнені, вони будуть дивовижними.  Гуляючи на вулиці чи в парку, не забувайте про активні ігри на свіжому повітрі.

     Чим зайнятися з дитиною вдома?
   Якщо на вулиці погана погода, й ви вирішили залишитися вдома, то можете обрати щось із нижче запропонованих ідей:
перегляд фотоальбомів/відеозаписів, коли ваша дитина була зовсім маленькою;
гра в настільні ігри, пазли;
читання улюблених казок, книг;
перегляд цікавих мультфільмів, фільмів всією родиною (потім можна обговорити їх або намалювати разом малюнок);
організація сюжетно-рольових ігор «В магазині», «На дитячому майданчику» тощо.
   
     Що можна зробити разом з дитиною під час осінніх канікул?
     Вашій дитині дуже важливо проводити з вами більше часу. Тому варто знайти шпарину в своєму завантаженому графіку й зробити з дитиною щось своїми руками. Це може бути:
фотоколаж з тих фотографій, які ви зробили в лісі чи парку;
тревел-бук, в якому буде відображений кожен з днів осінніх канікул. До нього можна поміщувати фото, квитки, написи, картинки тощо. Починати краще з першого дня канікул, а потім ви зможете побачити, як багато встигли зробити.
намалюйте разом картину;
створіть поробку з природного матеріалу. Осінь надихає на виготовлення виробів з каштанів, кольорового листя, жолудів тощо, тим більше можна разом сходити в парк для збору відповідних матеріалів.
кулінарне шоу. Можете напекти з дитиною домашнього печива чи приготувати разом обід. На цю подію можна запросити друзів вашого малюка, а потім разом влаштувати перегляд цікавого мультфільма з чаєм й власноруч приготовленими смаколиками.
    Взагалі діти обожнюють робити щось своїми руками. Треба лише зацікавити.
    Не намагайтеся охопити «все й одразу» — зосередьтеся на підборі оптимального виду відпочинку для вашого малюка, що відповідає його інтересам і темпераменту.
Вирушаючи на відпочинок всією сім’єю, не забудьте вдома гарний настрій. І заздалегідь підтягніть незавершені справи, щоб вони не заважали спілкуванню з дітьми.
Повернувшись з відпочинку або дочекавшись школяра з табору, продовжте приємні враження: влаштуйте вдома чаювання з переглядом фото й відео.
    Пам’ятайте, що дитині найбільше запам’ятається час, проведений разом з батьками.
Тож за найменшої нагоди приділяйте увагу своєму малюку, аби його канікули пройшли з користю, принесли максимум задоволення й забезпечили незабутні спогади під час навчання.
postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Коронавірус: рекомендації як поводитися батькам під час карантину

postdateicon29.09.2021 09:41 | postdateiconОбновлено 12.10.2021 16:14 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

На час карантину, батьки стають для дітей вчителями, вихователями, лікарями і друзями, тож багатьох цікавить питання як поєднати в собі ці всі ролі та знайти вільний час для себе.

Як не втратити контроль над дітьми під час карантину?

Під час карантину, оголюються всі ваші проблеми. Раніше ви могли від них втекти на роботу або хоча б розчинитися у соціумі. Зараз тікати нікуди, оскільки ви у чотирьох стінах. Це найкращий час для того, щоб вирішити всі проблеми, які виникають у стосунках з дітьми.

Дітям не потрібен «контроль», вони природно хочуть бути хорошими та слухняними для своїх батьків. Якщо поведінка дітей виходить з-під контролю, це означає одне – ви десь недопрацювали. Десь втрачений батьківський авторитет, десь порушена ієрархія або дитина не відчуває турботи чи безумовної любові.

Контроль потрібен хіба що за режимом. Необхідно прописати план дня для дитини. І у дні повинно бути не лише навчання! Окрім навчання, потрібно виділити час для фізичної активності, вільної гри, спланованих прийомів їжі, для релаксу і для нудьги. Нудьгу я б поставила на перше місце, бо саме у ній народжуються класні ігри, які допомагають дітям адаптуватися до нової реальності.

Чим зайняти дітей, щоб знайти вільний час для себе?

Діти займають себе самі, якщо не заважати їхньому природному розвитку. Вони вигадують власні ігри, досліджують світ і взаємодіють з батьками.

Мультики та комп‘ютерні ігри заважають дітям гратися самостійно. Мультики - це готове рішення. Не працює фантазія, дитина не розвивається. Окрім того, дитячий мозок не здатен сприймати 24 кадри за секунду. Тому виділяється гормон, який гальмує роботу мозку, щоб можна було сприймати ці 24 кадри. І при «передозуванні» мультками це гальмування переходить у реальне життя. В цьому випадку розвиток дитини страждає.

Як компенсувати дітям брак прогулянок?

Брак прогулянок компенсувати складно. Але такі умови диктує реальність. Можна відгородити частину кімнати (можливо, є балкон) для «прогулянок». Спробуйте пограти у таку гру: перевзуватися, переодягатися і виходити на балкон. Тримати певні іграшки лише на «території прогулянок». Це буде певна зміна обстановки.

Прогулянок ніщо не замінить. Але співставивши ризики ми розуміємо, заради чого ми це робимо.

Що не потрібно робити батькам під час карантину?

Точно не потрібно робити вигляд, що нічого не відбувається. Життя змінилось. Спершу треба цю реальність прийняти дорослим. І чим швидше ми усвідомимо, що це не змінити, тим краще.

Діти відчувають нашу тривогу, навіть якщо ми при них не розмовляємо на ці теми і приховуємо, що відбувається. Діти можуть відчувати шалену тривогу, але не ставити запитань. Важливо розуміти, що вони все відчувають і ваше мовчання лише погіршує ситуацію. Зважаючи на вік дитини і на її чутливість треба підібрати слова, щоб пояснити, що відбувається. Є речі, про які краще промовчати. А є те, до чого варто підготувати.

Це дуже індивідуально. В першу чергу, треба бачити дитину, щоб розуміти, що вона може витримати, а що – ні. Також вибір тону розмови дуже залежить від того, у якому психічному стані знаходяться батьки, наскільки вони близькі зі своїми дітьми, наскільки діти можуть відкрити своє серце батькам і т.д.

Як уберегти дітей від зараження та пояснити їм, що таке коронавірус?

Зі старшими дітьми можна бути відвертим. Але важливо видавати інформацію дозовано. Дітям точно не потрібен такий потік інформації, який мають дорослі. Спирайтесь на авторитетні джерела і контролюйте, що читають/дивляться діти. Деяка інформація може їх травмувати.

Малечі варто пояснити, що є такий вірус, який живе на дверних ручках, на підлозі, на руках та інших поверхнях. Але всі заходи безпеки повинні бути у формі гри, інакше буде складно: “Це ж весело: маска у мами, маска у тата і тобі одягнемо маску. Дивись, які ми схожі!” або “У тебе в руці сидить маленьке сонечко, яке дуже любить купатися. Тому треба купати його довго і з милом. Тоді воно буде щасливим” - найпростіші приклади. Пов’язуйте гру з улюбленими героями ваших дітей, зацікавлюйте їх, грайтеся разом.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Застереження батькам: обережно з грибами !

postdateicon23.09.2021 10:20 | postdateiconОбновлено 23.09.2021 10:34 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Звертаємо вашу увагу на те, що вживання грибів у їжу дітьми заборонено санітарними службами та дієтологами!

 Але  якщо ви  вирушили в ліс за грибами, пам’ятайте:

Порада1

За особливостями будови шляпки гриби поділяються на дві групи:

- трубчасті (нижня частина шляпки пронизана вузенькими трубочками);

- пластинчасті (нижня частина шляпки вкрита бахромою вузеньких пластинок, що радіально розходяться від ніжки до краю шляпки).

Збирайте та використовуйте в їжу лише трубчасті гриби.Серед них немає справжніх отруйних грибів. Зустрічаються зрідка неїстівні через гіркий смак або жорстку м’якоть, або ж умовно отруйні, котрі втрачають свої небезпечні властивості, якщо гриби прокип’ятити не менше 3-х разів по 10 хвилин, кожного разу виливаючи відвар.Це правило не стосується смертельно отруйних грибів, отрута яких не руйнується ні при тепловій, ні при іншій кулінарній обробці.

Запам’ятайте! Практично всі отруйні гриби є пластинчастими грибами.

Порада 2.

Не збирайте гриби старі, з підгнившими ніжками та шляпками, ошкоджені комахами та червами!У таких грибах при загниванні, пошкодженні, відмиранні накопичуються отруйні речовини.Врахуйте, що псування грибів з появою в них отруйних властивостей трапляється і при довготривалому зберіганні їх у холодильнику.Проварюйте зібрані гриби в той самий день, коли їх збирали. Не їжте їх сирими.

Порада 3.

Не збирайте гриби, що ростуть біля шосейних доріг і в міських скверах, парках, поблизу промислових підприємств, балках.Гриби мають властивість активно накопичувати у собі поглинені із ґрунту або повітря тяжкі метали, особливо свинець, що викидають в атмосферу автомобільні двигуни, радіоактивні елементи.

Порада 4.

Не користуйтесь так званими «народними» способами розпізнавання отруйних грибів та їстівних (почорніння срібної ложечки, скисання молока, побуріння опущених у відвар головок цибулі та часнику). Це не збереже вас від отруєння грибами.Вчіться розпізнавати смертельно отруйні гриби по їх зовнішньому вигляду, відрізняти їстівні гриби від їх «двійників», тобто від схожих на них отруйних грибів.Найнебезпечніший смертельно отруйний гриб – бліда поганка, котру часто плутають із їстівним грибом шампіньйоном (відомий в області під назвою печериця), а також сироїжкою, зеленушкою.

Ознаки отруєння дикорослими грибами:

  1. головний біль,
  2. запаморочення,
  3. загальна слабкість,
  4. спрага,
  5. нудота,
  6. блювота,
  7. пронос із кров’ю, який супроводжується біллю у животі.

Якщо після вживання дикорослих грибів спостерігаються ці ознаки – негайно звертайтеся до лікаря!

 Перша допомога при отруєнні грибами:

1) негайно звернутися за медичною допомогою або відправити потерпілого в лікарню;

2) щоб не допустити всмоктування отрути, потрібно якомога швидше промити шлунок, для чого хворому дають пити солону воду (підряд 3-4 склянки), а потім, механічно подразнюючи пальцем глотку, викликати блювання. Цю процедуру повторюють кілька разів, поки промивні води не стануть чистими;

3) після цього хворому рекомендується давати холодний міцний чай, каву або молоко. До огляду лікарем хворого не слід годувати, не можна давати спиртних напоїв, тому що вони сприяють всмоктуванню отрути в організм;

4) для з’ясування причин отруєння слід зберігати залишки нез’їдених грибів, невикористані сирі гриби та їх очистки, а також блювотні маси і передати для аналізу медичному працівникові, який прибув для надання медичної допомоги.

Шановні батьки! Здоров’я ваших дітей - у ваших руках! Бережіть його! Не експериментуйте!

Ви  відповідаєте за життя та здоров’я дитини!

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам
Еще статьи...
  • Шкільний булінг: як виявити і зарадити? Поради батькам.
  • Бути першокласником непросто
  • ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
  • Перша розмова з дитиною про школу: як зацікавити та не залякати?

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 16

Copyright © 2011 ---.
All Rights Reserved.

Joomla template created with Artisteer by shoot56.