Комунальний заклад

"БОГОДУХІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА"
Харківської обласної ради
  • Головна
  • Новини
  • Адміністрація
  • Діяльність закладу
  • Методична скринька
  • Виховна робота
  • Бібліотека
  • Соціально-психологічна служба
  • Сторінка логопеда
  • Освітні проекти
  • Фотогалерея
  • Дошка оголошень
  • Батькам
    • Умови прийому
    • Веселка цікавих завдань
  • Корисні посилання
  • Протидія булінгу в закладі освіти
  • Зворотній зв'язок
  • Прозорість та інформаційна відкритість
  • Благодійна допомога

Батькам

 

→Веселка цікавих завдань

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

postdateicon29.12.2021 16:29 | postdateiconОбновлено 05.01.2022 09:52 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Безпека на льоду

Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводить до трагічних випадків. Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться любителі-рибалки та діти.

Для попередження нещасних випадків треба виконувати наступні рекомендації:

*у жодному разі не виходьте на тонкий лід;

*перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний, але категорично забороняється робити це ударами ніг, місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші;

*під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу;

*якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду;

*під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух, після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення.

Надання першої допомоги:

I.       Особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.

II.      Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого - небудь за лікарем.

III.     Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.

IV.    Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, водки або спирту, вдягнути сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

V.      Забороняйте дітям бавитись на льоду без Вашого нагляду.

Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Пам'ятка «Безпечні зимові канікули»

postdateicon22.12.2021 10:58 | postdateiconОбновлено 22.12.2021 11:04 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку

Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.

- Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.

- Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.

- Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.

- На льоду краще  мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).

- Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

- Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.

- Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.

- Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

- Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.

- Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев.
Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

- Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

- У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці

- Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.

- У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

- Падай   із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.

- Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.

- Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.

- Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.

- Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.
Пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.

- Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Пам’ятка для батьків про охорону життя та здоров’я дітей під час новорічних та різдвяних свят

postdateicon08.12.2021 12:21 | postdateiconОбновлено 08.12.2021 12:24 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Шановні батьки! Під час зимових свят необхідно дотримуватися таких правил попередження дитячого травматизму.

Пам’ятайте та дотримуйтеся наступних правил:

·не залишайте дітей самих;

· не дозволяйте дітям вмикати новорічні гірлянди в електромережу;

· дотримуйтесь безпеки під час встановлення ялинки;

· діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

· розміщайте ялинку на стійкій основі, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів;

· не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники, свічки та піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з цими предметами;

· привчайте дітей бути обережними під час святкування в громадських місцях;

· звертайте увагу на строк споживання всіх продуктів, в т.ч. екзотичних, які вживає дитина;

· привчайте дитину правильно поводитися біля ялинки (не чіпати, не тягнути ялинкові прикраси, це може травмувати дитину);

· особливо обережними слід бути під час святкування в громадських місцях!

Хай святкові дні будуть світлими та радісними!

postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам

Будьмо толерантними.

postdateicon08.12.2021 11:34 | postdateiconОбновлено 09.01.2023 09:58 | postauthoriconАвтор: Administrator | PDF | Печать | E-mail

Толерантність батьків у свою чергу передбачає повагу до самобутнього внутрішнього світу дитини, віру в перемогу добрих починань у міжособистісних відносинах, відмову від методів грубого примусу й будь-яких форм авторитаризму. Толерантність – не окрема якість, а сумарна характеристика взаємопов’язаних властивостей особистості. Аби виховати толерантну особистість, винятково важливим є підтримувати толерантні стосунки між членами родини, адже діти – дзеркало відносин і характерів батьків і найближчого оточення. Толерантним буде ставлення до дитини, якщо батьки не ображають її, вислуховують думку дитини й рахуються з нею, вміють прощати образи і самі просять вибачення (найскладніший момент, але в той же час і найважливіший, оскільки у дітей загострене почуття справедливості), уміють без сварок і конфліктів домовлятися з дитиною, утверджують гідність дитини (не ігнорують її, не проявляють неповагу до її захоплень тощо), не змушують дитину за допомогою сили робити те, що їй не хочеться.

У ПРИГОДІ БАТЬКАМ СТАНУТЬ ТАКІ ПОРАДИ

1. Будьте чесні й відкриті, з повагою ставтеся до інших, виявляйте співпереживання й співчуття. Демонструйте це діями. Ніколи не давайте негативних характеристик навіть собі, не кажучи вже про інших.

2. Підтримуйте й заохочуйте впевненість дитини в собі, у її вчинках. Людина з розвиненим почуттям власної гідності, з адекватно високою самооцінкою не потребує самоствердження за рахунок інших.

3. Розповідайте своїй дитині про традиції інших народів, свята, характерні для інших країн, важливі міжнародні дати. Шануйте традиції свого народу, але не втрачайте можливості ознайомити дитину з іншими культурами, цінностями, звичаями.

4. Намагайтеся забезпечити вашій дитині досвід спілкування з різними групами людей. Літній відпочинок, подорожі в інші країни є корисними для кожного, а дитині старшого шкільного віку можна запропонувати участь в благодійних програмах і грантах.

5. Подорожуйте з дитиною і допомагайте їй відкривати для себе багатогранний світ. Звичайно, не кожна сім’я може дозволити собі відвідати Європу, азіатські країни, Африку, але відвідування історичних куточків рідної України є доступним майже кожній родині.

6. Говоріть про відмінності між людьми з повагою. Відзначайте позитивні моменти того факту, що всі люди різні. Дітям молодшого віку потрібно пояснити, що на Землі існують інші раси й національності – з іншим кольором шкіри, волосся, розрізом очей, звичаями й особливостями побуту, мислення тощо.

7. Завжди давайте відповіді на запитання дітей, навіть якщо це буде не найкращий варіант. Розмови на «незручні» теми важливі для виховання дитини. Відповіді на кшталт «ти ще маленький» абсолютно недоречні – завданням батьків є дати відповідь у формі, доступній віку дитини. Якщо ви не готові відповісти одразу – попросіть час на роздуми і поверніться до розмови якомога швидше.

І головне, пам’ятайте: особистісні риси толерантної людини – це не вроджені, а набуті соціальні якості, що формуються з раннього дитинства у процесі взаємодії з сімейним (родинним) оточенням.


postcategoryiconкатегория: Главный / Батькам
Еще статьи...
  • Рекомендації для батьків щодо захисту дітей від насильства
  • Цікаві канікули разом з батьками
  • Коронавірус: рекомендації як поводитися батькам під час карантину
  • Застереження батькам: обережно з грибами !

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 16

Copyright © 2011 ---.
All Rights Reserved.

Joomla template created with Artisteer by shoot56.