- Головна
- Новини
- Адміністрація
- Діяльність закладу
- Методична скринька
- Безпечне освітнє середовище
- Внутрішня система якості освіти
- Дистанційна освіта
- Виховна робота
- Бібліотека
- Соціально-психологічна служба
- Сторінка логопеда
- Фотогалерея
- Дошка оголошень
- Батькам
- Корисні посилання
- Протидія булінгу в закладі освіти
- Зворотній зв'язок
- Прозорість та інформаційна відкритість
- Благодійна допомога
Батькам
Шановні батьки! Бережіть власне життя і здоров’я ваших дітей!
Настала золота осінь — чудова пора для «тихої охоти». Щороку восени українці цілими родинами прямують до лісу збирати гриби. На жаль, безпечність та необізнаність батьків може призвести до негативних наслідків.
Чому гриби можуть бути небезпечними для дітей ?
За рекомендаціями лікарів вживання грибів для дітей до 2-х років заборонено, а із 7 років можливо вводити в раціон незначну кількість грибів лише після термічної обробки. Проте деякі педіатри все ж дотримуються думки, що навіть у 7 років дитячий організм ще не здатен адекватно сприйняти хітин, тому краще почекати до 10-12 років, коли цей продукт принесе реальну користь, а не шкоду дитині.
Які наслідки для дитини можуть бути після вживання грибів?
Отруєння високотоксичними грибами (блідою поганкою та мухоморами); отруєння токсинами умовно-їстівних грибів, що недостатньо термічно оброблені, їстівними грибами, у випадку інфікування їх умовно-патогенною мікрофлорою, або грибами, які збирали у місцях високого токсичного забруднення (солі важких металів, отрутохімікати, радіаційне забруднення тощо). Також можливе загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту дитини (хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунку або дванадцятипалої кишки, хронічний панкреатит та інші).
Що робити, якщо дитина отруїлася грибами?
Якщо бул’а з’їдена грибна страва, можуть виникати ураження шлунково-кишкового тракту, нервової системи, нирок та печінки. У разі вживання дитиною отруйних грибів (бліда поганка та ін.) або неїстівного гриба стан дитини може погіршитися за хвилини, чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння. На превеликий жаль, летальних випадків від отруєння грибами серед дітей дуже багато.
При підозрі, що погіршення стану дитини пов’язане з вживанням грибів (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) потрібно ТЕРМІНОВО звернутися за медичною допомогою. Не займайтесь самолікуванням!
Шановні батьки! Бережіть власне життя і здоров’я ваших дітей!
|
|
|